Who’s in the lead?! This is the place to check out the current leaders in each division for the 31st Annual Virtual Great River Race!

Register for the race as a paddler or consider joining us as a FundRacer. Commit to raising $150 or more and get FREE registration, plus awards and prizes for the top 3 FundRacers.

Photos from last year:

Josh Hoch

 

 

Ryan Caffyn-Parsons celebrated with his son Matt and daughter Trista

 

 

Sarah Das and Samantha Woods
Susan Deniston and Jim Glinski
Jack Zarkauskas
Rowing (Sliding Seat Single)

Course: 1
Racer:
Time:

Course: 2
Racer:
Time:

Rowing (Fixed Seat Double)

Course: 1
Racer:
Time:

Course: 2
Racer:
Time:

Rowing (Fixed Seat Single)

Course: 1
Racer:
Time:

Course: 2
Racer:
Time:

Stand Up Paddle Board (Men)

Course: 1
Racer:
Time:

Course: 2
Racer:
Time:

Stand Up Paddle Board (Women)

Course: 1
Racer:
Time:

Course: 2
Racer:
Time:

Racing Kayak

Course: 1
Racer:
Time:

Course: 2
Racer:
Time:

Kayak Single (Men)

Course 1

 

Course: 1
Racer: Josh Hoch
Time: 00:30:37

 

 

 

Course: 1
Racer: Geoff Gordon
Time: 00:31:27

 

 

 

Course: 1
Racer: Jim Glinski
Time: 00:50:00

Course 2

Course 2
Racer: Ryan Caffyn-Parsons
Time: 00:54:25

 

 


Course 2

Racer: Henry Herrmann
Time: 01:14:31

 

 

Kayak Single (Women)

Course 1

 

Course: 1
Racer: Susan Deniston
Time: 00:50:00

Course: 1
Racer: Jill Slankas
Time: 01:04

 

 

 

Course: 1
Racer: Ann Kerr
Time: 01:21:36

 

 

 

Course 2

Course: 2
Racer: Sarah Das
Time: 1:59:15

 

 

 

Course: 2
Racer: Samantha Woods
Time: 2:08

 

 

 

Kayak Double (All)

Course: 1
Racer:
Time:

Course: 2
Racer:
Time:

Canoe Double (Men)

Course: 1
Racer:
Time:

Course: 2
Racer:
Time:

Canoe Double (Women)

Course: 1
Racer:
Time:

Course: 2
Racer:
Time:

Canoe Double (Mixed M/F)

Course: 1
Racer:
Time:

Course: 2
Racer:
Time:

Canoe Family (At least 1 child under age 16)

Course: 1
Racer:
Time:

Course: 2
Racer:
Time:

Canoe Single

Course: 1
Racer:
Time:

Course: 2
Racer:
Time:

Senior Division 65+

Course 1

Course: 1
Racer:
Time:

Course 2

Course 2
Racer: Jack Zarkauskas
Time: 01:11:38

 

 

Course 2
Racer: Henry Herrmann
Time: 01:14:31

 

 

Best Decorated Boat or Boater

Course: 1
Racer:
Time:

Course: 2
Racer:
Time:

Thank You to Our Sponsors:

RIVER DEFENDER – $5,000

WATER CHAMPION – $1,000

RIVER GUARDIAN – $500

TRIBUTARY CONTRIBUTOR – $250